رازهای طراحی دکوراسیون

طراحان داخلی مشهور دنیا از رازهای دکوراسیونی خود می گویند.طراحی داخلی مانند هر طراحی دیگری، آمیزه ای از دانش و هنر است. از این رو طراحان گوناگون، شیوه ها و سبک های گوناگون در طراحی دارند. همین تنوع در سلیقه و سواد زیبایی شناختی است که به طرح های داخلی و دکوراسیون های داخلی تنوع می بخشد. پس اگر هر طراحی بخواهد رازی از رازهای کار خود را آشکار کند، بی شک در جاهایی می تواند با نظر دیگر طراحان یکی نباشد. در اینجا پیشنهادهای چندین طراح داخلی نامدار را از سراسر جهان گرد آورده ایم تا با سلیقه های گوناگون آشنا شوید.
1- اگر فضای خانه شما هیچ جنبه معماری خاصی ندارد، کافیست برای خلق آن، چند راه( نوار رنگی) با ضخامت 3 تا 5 سانتی متر را دور تا دور سقف، بالای دیوارها و در قسمت کنج ها با رنگی متضاد و چشمگیر نقاشی کنید.
2- برای چیدمان اتاق نشیمن خانه خود، ابتدا کار را از قرار دادن بهترین قطعه مبلمان در فضا شروع کنید و باقی چیدمان را هماهنگ با آن انجام دهید.
3- بهترین نقطه برای آویختن تابلوی هنری، قاب عکس و هر شیء دیگر روی دیوار، قسمت مرکزی دیوار و ارتفاع 160 سانتی متر از کف فضاست.
4- اگر تابلویی که روی دیوار پشت کاناپه و درست، بالای کاناپه نصب کرده اید، بیش از اندازه کوچک به نظر می رسد، آن را وسط دیوار پشت کاناپه( نسبت به کاناپه) نصب نکنید و محل نصب آن را مقداری به سمت چپ سوق دهید.
5- آینه را بین دو پنجره نصب نکنید. همچنین، از آینه به عنوان اثری هنری در هر فضایی مانند دیوار بالای پیش بخاری شومینه برای پر کردن خلاء هنری دکوراسیون استفاده نکنید. آینه اثر هنری نیست! و دکوراسیون هر فضایی به آثار هنری نیاز دارد.
6- هرگز نورهای نقطه ای و هالوژن ها را بالای آینه سرویس بهداشتی نصب نکنید، زیرا موجب ایجاد سایه هایی ناخوشایند روی صورت فرد می شود. نورهای نقطه ای و هالوژن ها را باید دو طرف آینه نصب کنید. دکوراسیون منزل
7- هرگز میز ناهار خوری گرد را در اتاق غذاخوری مستطیل دراز و باریک قرار ندهید. همچنین، بهتر است در اتاقی مربع شکل از میز غذاخوری مستطیل استفاده نکنید.