آینه ‌کاری دیوار اتاق خواب

 در آینه ‌کاری دیوار اتاق خواب نکته‌هایی وجود دارد که اگر رعایت شوند به ¬بهترین شیوه ممکن می‌توان از فواید وجود آینه‌ها در اتاق خواب بهره جست.

 
•    دیوار روبروی تخت خواب نباید آینه‌کاری شود، زیرا دلایل علمی‌ای وجود دارد که نشان می‌دهند آینه روبروی تخت خواب باعث ایجاد اختلال در خواب می‌شود.
•    از آنجایی که وجود آینه قدی در اتاق خواب تقریبا ضروری است بهتر است یکی از دیوارهای اتاق تا کف اتاق آینه‌کاری شود (البته به غیر از دیوار روبروی تخت ¬خواب)، اما عرض این آینه‌کاری به سلیقه شخصی و دکوراسیون اتاق شما بستگی دارد.
•    بهتر است یکی از دیوارهای کنار پنجره اتاق خواب برای انعکاس نور خورشید در طول روز به داخل اتاق خواب و روشن‌تر کردن آن، آینه‌کاری شود.
•   در صورت وجود درب حمام در داخل اتاق خواب بهتر است درب حمام آینه‌ای باشد همچنین می‌توان در یا پوشش بیرونی کمد اتاق خواب را نیز آینه‌کاری کرد.
•   بهتر است یکی از دیوارها در دو قسمت موازی آینه‌کاری شود به¬گونه‌ای¬ که انگار دو آینه در کنار هم قرار گرفته‌اند زیرا این¬کار باعث می‌شود که یک فضای دو بعدی به اتاق داده شود و همچنین از آنجایی که این آینه‌کاری‌ها سقف اتاق را نیز نشان می‌دهند حجم فضای اتاق بیشتر به¬ نظر می‌رسد.
•    برای این¬که حجم فضای اتاق خواب بزرگ‌تر به¬ نظر برسد بهتر است یکی از گوشه‌های اتاق خواب که منظره خوبی از اتاق روبروی آن قرار می‌گیرد، آینه‌کاری شود.
•    اگر اتاق دارای دو پنجره است می‌توان برای شکیل‌تر کردن فضای اتاق دیوار بین دو پنجره را آینه‌کاری کرد.
•    آینه‌کاری دیوار پشت تخت خواب را فراموش نکنید چون این دیوار نقطه کانونی هر اتاق خوابی محسوب می‌شود، حتی اگر هیچ‌کدام از دیوارهای اتاق آینه‌کاری نیستند، سعی کنید حتما این دیوار را آینه‌کاری کنید.
•    اگر علاقه‌مند به وجود تقارن در اتاق خواب خود هستید می‌توانید دیوارهای کنار تاج تخت خواب خود را آینه‌کاری کنید و بدین صورت ظاهری کلاسیک به اتاق خواب خود بدهید.
 
 
آینه‌ کاری سقف اتاق خواب
این یک واقعیت است که آینه‌های داخلی یک وسیله عالی برای بازی با فضاهای داخلی هستند. آینه‌ کاری سقف اتاق خواب میدان دید را وسعت می‌دهد، فضای اتاق را روشن‌تر می‌کند و فضای مرموز و جذابی ایجاد می‌کند. آینه‌کاری سقف اتاق خواب مخصوصا برای اتاق‌هایی با سقف کوتاه یا مساحت کم بسیار ضروری است، زیرا باعث می‌شود که سقف اتاق بلندتر به¬ نظر برسد و همچنین فضای داخل اتاق بزرگ‌تر دیده شود. برای آینه‌کاری سقف اتاق می‌توان از طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی استفاده کرد و بدین صورت زیبایی اتاق را دو چندان کرد.
 
منبع: اردلان گلس