ساخت غرفه نمایشگاهی

اگر منتظر حضور مهمانان خاصي در غرفه خود هستيد پس بايد براي انها در محيط خود حريمي مخصوص ايجاد نماييد.و اين مورد بايد حتما در هنگام ساخت غرفه نمايشگاهي لحاظ شود. حتي نوع موقعيت قرارگيري غرفه شما نيز بسيار مهم است و تا جاي ممکن بايد با نوع محصول و خدماتي که ارائه مي دهيد تناسب داشته باشد. اگر فکر مي کنيد شما در طول مدت نمايشگاه بازديد کنندگان زيادي را خواهيد داشت پس بايد ابعاد غرفه تان متناسب با ميزان بازديد و مراجعه کنندگان شما در نظر گرفته شود.
هر شرکتي داراي فلسفه خاص خود است . شما مي توانيد به صورتي هوشمندان در هنگام ساخت غرفه نمايشگاهي خود با الهام گرفتن از فلسفه اصلي کارتان به خلق اثري متفاوت دست بزنيد و حتما در زمان طراحي غرفه و ساخت اين موضوع را لحاظ نماييد.
نور پردازي در بهتر نمايش دادن کالاها و محصولات شما در غرفه مي تواند بسيار مهم باشد.پس سعي کنيد براي بخش هاي مختلف محيط غرفه خود از نورپردازي هاي متناسب استفاده نماييد.
حتما دقت کرده ايد که در غرفه هاي مختلف کارکنان و افراد حاضر در ان همگي داراي پوششي يکسان و تحد الشکل هستند . اين دقيقا به اين خاطر است تا به بيننده حسي را القا کنند که شرکت انها به صورت منسجم و منظم مي باشد.شما هم حتما به اين نکته توجه لازم را داشته باشيد.
حتما براي اينکه بتوانيد در ساخت غرفه نمايشگاهي خود به موفقيت دست يابيد نيازمند برگزاري جلساتي با طراحان و سازندگان و مديران فروش خود داريد تا قبل زا شروع نمايشگاه همه چيز را به خوبي هماهنگ کرده باشيد.
يکي از مهمترين نکاتي که مي توان در ساخت غرفه هاي نمايشگاهي ان را لحاظ کرد وجود محيطي جهت پذيرايي از بازديدکنندگان و ميمهمانان شما است.اين بسيار مهم است چرا که نحوه پذيرايي شما و خير مقدم شما به مشتريان مي تواند موجب شود تا شما با انها قرار دادهاي کاري خوبي را منعقد نماييد.

و اما يکي از مهمترين مواردي که بايد حتما به آن دقت لازم را داشت اين است که در طول مدتي که بازديد کننده اي به غرفه شما مي آيد بايد نوع استقرار شما و کارکنانتان به گونه اي باشد تا او دقيقا احساس راحتي و آرامش داشته باشد.سعي کنيد فضايي را خلق کنيد که به هيچ وجه براي بينندگان آزار دهنده و استرس زا نباشد.

غرفه نمايشگاه
غرفه نمايشگاه
همانطور که در بالا نيز عنوان کرديم سعي کنيد در هنگام ساخت غرفه نمايشگاهي خود حتما به فکر فضايي باشيد تا به دور از شلوغي و هيايوي نمايشکاه بتوانيد با ميهمانان خاص خود جلسه گذاشته و در مورد مسائل به راحتي و بدون استرس با هم گفتگو نماييد.ايجاد محيطي مناسب چه براي ميهمانان و چه براي کارکنان بسيار تاثير پذير از نوع مبلماني است که قرار است در ان محيط مورد استفاده قرار گيرد.پس در انتخاب نوع مبلمان و حتي رنگ آنها نيز دقت لازم را داشته باشيد.

در نهايت اگر مي خواهيد در ميان سيل انبوه مراجعه کنندگان به خوبي ديده شويد بايد سعي کنيد در طرح و ايده اي که براي پياده سازي و ساخت غرفه نمايشگاهي خود داريد به گونه اي منحصر به فرد و خاص باشيد.

****

اين روزها با پيشرفت روز افزون تکنولوژي و تنوعي که در توليدات و محصولات مختلف بوجود امده است باعث شده تا مديران فروش و بازاريابان به فکر روش هاي جديدي براي معرفي کالاها و خدمات خود باشند . يکي از اين روشها قطعا مي تواند وجود نمايشگاه هايي باشد که در موضوعات مختلف سالانه در حال برگزاري است. شما اگر يک غرفه نمايشگاهي داشته باشيد براحتي مي توانيد از اين فرصت طلايي نهايت استفاده را برده و به معرفي خدمات و کالاهاي خود بپردازيد.اما بايد دقت کرد که در طراحي و ساخت غرفه نمايشگاه بر خلاف ديگر سازه ها بايد عمل نمود . در اين مدل بايد سازه به گونه اي باشد که بتوان انرا سريع و در زماني کوتاه پياده سازي کرد و از آن طرف هم بتوان بعد از اتمام نمايشگاه در سريع ترين زمان ممکن انرا جمع آوري نمود.