مراحل طراحی آلاچیق چادری

۱- اطلاعات پلان
مطابق مرحله پیش طراحی اطلاعات را برای ما بفرستید ، در صورتی که نمی توانید تکنسین های ما با مراجعه به شما اقدام به برداشت اطلاعات مورد نیاز از محیط و نقشه برداری می نمایند. دقیق بودن پلان منجر به دقیق تر شدن محاسبات خواهد شد و کشش پارچه رویه آلاچیق بهتر نشان داده خواهد شد.
۲- نمونه اولیه
در صورتی که طرح خاصی مد نظر شما نباشد، چندین فرم آلاچیق چادری برای شما ارسال می شود تا از میان آنها فرم و طرح هایی را که بیشتر دوست دارید انتخاب کنید و بر مبنای سلیقه شما کار پیش برود.
۳- طراحی اولیه
بر اساس نمونه اولیه انتخابی طراحی اولیه با استفاده از نرم افزار های مربوطه به سه بعدی سازی انجام می پذیرد. نظرات شما در این بخش به تکمیل فرایند طراحی بسیار کمک می کند. اگر طراحی برای محدوده بزرگی انجام پذیرد که قابلیت نمایش در یک تصویر را نداشته باشد از انیمیشن سازی برای درک بهتر بهره گیری می شود.
۴- طراحی و تایید نهایی
بر اساس تایید نهایی که از طراحی سه بعدی توسط شما صورت پذیرفته ، ما طراحی دقیق مهندسی را انجام می دهیم و ابعاد دقیق سازه و پارچه ها را محاسبه می نماییم. اگر کارفرما فرم مطلوب خود را برای آلاچیق ویلا در مراحل اولیه به درستی انتخاب کرده باشد با دو یا سه طرح به فرم ایده آل خواهیم رسید.
۵- ساخت اتصالات
اتصالات فلزی در کارگاه آماده می شوند. ستون ، پایه ستون ، کابل ها و … تا کمترین فعالیت جوشکاری و فلزکاری در محیط داشته باشیم. این کار موجب می شود تا ما یک آلاچیق پیش ساخته داشته باشیم که در کمترین زمان ممکن قابلیت نصب داشته باشد.
۶- دوخت پارچه کششی
پارچه کششی طراحی شده برای برش و دوخت به کارگاه می رود و پارچه کششی برای پوشش آلاچیق در کارگاه آماده می شود تا برای نصب به محل منتقل گردد. بسته به طرح و مقاومت در نظر گرفته شده دوخت لستر و یا دوخت HF انتخاب می گردد.
منبع: ساینا سایه 

سایر سایت ها