مراحل پیش طراحی آلاچیق چادری

معمولا صاحبان باغ و ویلا و یا معماران برای شاخص نمودن و متفاوت نشان دادن ملک و پروژه خود دنبال طراحی های مبتنی بر سلیقه ، معماری بنا و … می شوند. برای طراحی مناسب به موارد زیر نیاز می باشد :
۱- پلان سایت
برای آغاز کار نیاز به یک نقشه اندازه گذاری شده از محدوده ای که آلاچیق چادری در آن نصب می شود مورد نیاز می باشد که می تواند شامل موارد ذیل باشد:
فاصله بین المان ها و سازه های موجود در محیط با یکدیگر مانند خانه ، دیوار ، درخت ، پست برق ، لوله کشی گاز و …
فاصله های قطری در چند نقطه مختلف بطوریکه بتوان نقشه دید را محاسباتی نمود.
ارتفاع از سطح زمین المان های مختلف و اینکه در چه ارتفاعی آلاچیق پارچه ای اجر شود.
نقشه پلان ساختمان و یا کد ارتفاع زمین ( بصورت عکس یا فایل کد )
۲- عکس
چادری طرح سان شید5
آلاچیق چادری طرح سان شید
تعدادی عکس بنحوی که سازه ها و محیط پیرامونی در آن قابل تشخیص باشد. هر چه عکس ها بهتر باشد طراحان ما درک بهتری از فضا خواهند داشت و مشکلات احتمالی از قبل پیش بینی و مرتفع گردند. اگر بتوانید عکس دید از بالا بگیرید به فهم بهتر محیط و رسیدن به نقشه بهتر محیط کمک می کند.
۳- موقعیت مکانی و منظر
موقعیت شمال بر روی نقشه و عکس ها نمایان باشد. تا جهت تابش خورشید برای طراحان مشخص شود. همچنین زمان استفاده از آلاچیق در طول روز و فصل های مورد استفاده در طول سال رو اعلام کنید تا طراحی برای حداکثر سایه در زمان استفاده شما انجام پذیرد. مکان حدودی مورد پیشنهاد خود را نیز اعلام نمایید.
۴- شرایط عمومی منطقه
اطلاع طراحان از شیب زمین ، مصالح رویه زمین ، جنس خاک زمین ، ضخامت رویه خاک ، عمق سنگ بستر یا پی ، حداکثر سرعت باد و … می تواند نوع طراحی سایه بان ، هزینه های اجرا و هزینه تمام شده پروژه را کاهش دهد. اطلاعات مربوط به فضای سبز خارجی ویلا در محوطه سازی ویلا و فضای خارجی بسیار مهم می باشند.
۵- نمونه کار
اگر شما فرم خاصی از آلاچیق پارچه ای ویلا را در وبسایت ما دیده اید که مشابه طرح دلخواه شما و آنچه در ذهن خود دارید حتما آن را اطلاع دهید.
۶- کاربرد شما
و سایبان استخر (12)
سایبان آلاچیق پارچه ای با فرم کایت
مهمترین مورد در طراحی و ساخت سایبان چادری این است که شما چه استفاده ای از آلاچیق نصب شده می خواهید داشته باشید. (آفتاب گیر ، محافظ باران ، المان دکوراسیون محوطه ، زیبا سازی فضای سبز ، ایجاد حریم شخصی ، غذا خوری، سایبان کنار استخر ، مخفی نمودن و یا حتی پارکینگ خودرو ) 

منبع: ساینا سایه