چاپ کاتالوگ

کاتالوگ معمولا پر مصرف ترين نوع تبليغات براي مجموعه هاي توليدي مي باشد تا بتوانند محصولات خود را معرفي کنند و امکانات آنها را به مشتريان بازگو نمايند.بديهي است هر چه نوع تصاوير و زيبايي کاتالوگ بالاتر باشد امکان جلب مشتري نيز بيشتر مي شود. نحوه ي ارائه ي تصاوير محصولات و نمايش اطلاعات نوشتاري آنها در کاتالوگ مهم ترين نکته ايست که نويسنده و طراح کاتالوگ بايد در طراحي کاتالوگ به آن توجه کنند.
طراحي کاتالوگ يکي از مهمترين بخش ها براي زيبا شدن کاتالوگ است ولي تنها ترين نيست,اگر ما طراحي فوق العاده اي داشته باشيم ولي چاپ ما از کيفيت و استاندارد خوبي برخوردار نباشد کلا کار ما از بين مي رود و زيبايي طراحي کاملا محو در چاپ نامرغوب مي شود.

چاپ کاتالوگ به فاکتور هاي خاصي ارتباط دارد که در زير به آنها اشاره مي نماييم:
1 : نوع کاغذ مورد استفاده
2 : نوع رنگ مورد استفاده
3 : فيلم و زينک کار
4 : دستگاه هاي چاپ
5 : ناظر چاپ مجرب
6: صحافي کاتالوگ

طراحي کاتالوگ
طراحي کاتالوگ
در موارد بالا هر کدام به تنهايي مي توانند در خرابي کار مقصر باشند و کار ما را از بين ببرند.طبيعي است که بيشتر مشتريان از مواردي که در بالا نام برديم اطلاعي ندارند ويا در حد کمي اطلاعات دارند.
– در انتخاب نوع کاغذ خود بايد توجه کنيد چنانچه صفحات شما زياد باشد بهتر است از کاغذ با گرم پايين تر از 300 گرم استفاده نماييد.
– اگر تعداد صفحات شما زياد است بهتر است در صحافي به جاي منگنه از چسب استفاده نماييد، چسب گرم از نظر قابليت چسبانندگي بسيار محکم مي باشد و جايگزين مناسبي براي دوخت هاي فلزي محسوب مي شود.
– توجه داشته باشيد با توجه به سايز کاتالوگ و تعداد صفحات همسان ( از نظر جنس کاغذ) دستگاه چاپ مناسب را براي چاپ کاتالوگ خود انتخاب کنيد. در ميان دستگاه هاي چاپ GTO و دستگاه هاي چاپ دو ورقي، کيفيت چاپ دوورقي بالاتر است.
– با توجه به رنگ هاي طراحي خودف نوع سلفون و يووي را انتخاب کنيد تا رنگ ها از جلاي بيشتري برخوردار باشند.