بزرگ‌تر جلوه کردن فضای حمام و دستشویی با استفاده از آینه بزرگ

 آینه‌ها، چه بزرگ و چه کوچک، بخش مهمی از دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام هستند. نصب آینه دکوری بزرگ در حمام ها و سرویس بهداشتی های کوچک باعث می‌شود نور زیادی در محل گسترش پیدا کند و محیط را دلباز تر نشان دهد. از سویی دیگر، آینه بزرگ باعث قرینه شدن محیط حمام و دستشویی و بزرگ‌تر جلوه کردن فضای آن نیز می‌شود. استفاده از آینه‌های بدون قاب و قاب دار در حمام و دستشویی متناسب با سلیقه افراد است، اما نکته اینجا است که آینه‌های بدون قاب راحت‌تر با محیط هماهنگ می‌شوند و هارمونی فضا را به خوبی برقرار می‌کنند. وجود آینه باعث می‌شود کاشی‌ها و دیواره‌های سرویس بهداشتی زیباتر به نظر برسند.

 
انواع آینه دستشویی و حمام 
آینه دستشویی دو قلو
یکی از انواع پرطرفدار آینه دستشویی، آینه دو قلو است. این مدل از آینه ها معمولا برای سینک های دوتایی مورد استفاده قرار می گیرند که در واقع می توانند جایگزینی برای یک آینه بزرگ و سرتاسری به حساب آیند.
 
آینه دستشویی چند تکه
این نوع از مدل آینه دستشویی معمولا شکلی فانتزی و دکوراتیو دارد. این نوع از آینه، چند تکه بوده و تمامی این تکه ها به نوعی، مکمل یکدیگر محسوب می شوند.
 
آینه دستشویی بدون قاب
همان طور که پیش تر بیان کردیم، آینه‌های بدون قاب راحت‌تر با محیط حمام و دستشویی هماهنگ می‌شوند و هارمونی فضا را به خوبی برقرار می‌کنند. این نوع آینه می تواند نوعی سادگی همراه با سبکی مینیمال را در دکوراسیون حمام و دستشویی ایجاد کند.
 
آینه دستشویی دارای قاب
آینه های قابدار نقطه مقابل آینه های بدون قاب هستند. این آینه ها می توانند به سرویس دستشویی و حمام شکل و شمایل خاصی بدهند و چارچوب آن را مشخص تر، شکیل تر و در عین حال رسمی تر نمایند.
 
آینه دستشویی طرح دار
آینه های طرح دار در اندازه ها، سبک ها و طرح های مختلف وجود دارند که می توانند جلوه ای منحصر به فرد را به سرویس حمام و دستشویی بدهند.
 
آینه دستشویی شلف دار
آینه های شلف دار طرفداران خاص خود را دارند. این آینه ها بسیار مفید و کاربردی هستند و می توان وسایل تزئینی مانند گلدان، شمع، مسواک، خمیردندان و... را روی آن ها قرار داد.
 
آینه های کمد دار
این نوع از آینه های دستشویی هم مانند نمونه های شلف دار، طرفداران بسیار زیادی دارند. می توان وسایل مورد استفاده بسیاری را در کمد آن ها قرار داد.
 
منبع: شیشه و آینه اردلان