غرفه استاندارد

در اغلب نمايشگاههاي برگزاري با غرفه تيپ سرو کار داريم که بصورت مشابه هم به شرکت کنندگان با توجه به درخواست آنان واگذار مي گردد تا شرکت کنندگان در آن فضا کالاهاي خود را به نمايش بگذارند اينگونه غرفه ها هزينه هاي طراحي غرفه و ساخت بمراتب کم تري از غرفه هاي که براي هدف خاص طراحي شده دارند . با توجه ساخته شدن اين غرفه ها از قطعات پيش ساخته و نيز مشهورند . در modular systems استاندارد ،و قابل مونتاژ شدن آنها، به سيستمهاي مدولار اين روش غرفه در زمان کوتاه ساخته و جهت چيدمان کالا آماده ميگردد و از اين لحاظ داراي راندمان فوق العاده اي است .

غرفه با ساخت و ساز خاص
باتوجه به اينکه يک غرفه نمايشگاهي بايد بتواند در زماني اندك حضور مخاطب در نمايشگاه جذابيت لازم را براي جذب او داشته باشد و او را ترغيب به بازديد از غرفه نمايد و طراح بلحاظ امکانات بيشتر اجرايي در روشهاي ذکر شده در زير و بکار گيري موثرتر ابزارهاي گرافيگي ، نور و .... مي تواند به اهداف مشارکت وارائه پيام مورد نظر سريعتر دست يابد و غرفه اي مناسب، و مشارکتي موثرتر بوجود آورد .
اينگونه غرفه ها را به چند روش با توجه به نوع مصالح و طرح مي توان تقسيم بندي نمود :

- ترکيبيدراين روش از مصالح سنتي و سيستمهاي پيش ساخته بصورت ترکيبي جهت ساخت غرفه استفاده مي گردد

- پيش ساخته
در اين روش از قطعات پيش ساخته ( آلومينيومي – فولادي ) و پانل هاي متفاوت و با طرحهاي ويژه جهت ساخت غرفه استفاده مي گردد .
امروزه با توجه به رشد صنعت غرفه سازي و متنوع شدن قطعات توليدي و امکان اجراي طرحهاي مختلف ، در اکثر نمايشگاهها از اين روش استفاده مي گردد .

- سنتي
در اين روش از مصالح و مواد سنتي همانند نئوپان، چوب و ... جهت ساخت غرفه استفاده مي گردد.