چاپ کارت ویزیت افست

براي چاپ کارت ويزيت از دو روش چاپ افست و چاپ ديجيتال استفاده مي شود. در اين مقاله به چاپ کارت ويزيت و انواع کاغذ هاي تحرير و گلاسه به روش افست مي پردازيم.

چاپ کارت ويزيت افست
چاپ افست روشي از چاپ است که به طور بسيار گسترده در چاپ انواع كتاب، مجله، بروشور، كاتالوگ ، پوستر، چاپ کارت ويزيت و ساير اقلام چاپي روي كاغذ و تيراژ بالا ( رقمي در حدود 1000 عدد به بالا) مورد استفاده قرار مي گيرد و از کيفيت بالايي در چاپ برخوردار است.

دستگاه هاي چاپ افست در چند سايز چاپي از 50*35 سانتي متر تا 100*70 و در مدل هايي محدود تا سايز 140*100 در بازار موجودند.

در چاپ افست از فرمت رنگي CMYK استفاده مي شود و هر يک از رنگهاي سايان، مجنتا،زرد و مشکي به صورت جداگانه ليتوگرافي شده و عمل تركيب رنگ بر روي كاغذ انجام مي شود.بعضي از دستگاه هاي چاپ افست يک ستونه هستند و در هر بار مكش كاغذ فقط يك رنگ را روي كاغذ چاپ مي كنند. بعضي دستگاه ها دو رنگ و برخي ديگر، چهار رنگ هستند كه چاپ هر چهار رنگ را با يك بار مكش كاغذ انجام مي دهند. بعضي از دستگاه هاي چاپ افست 5 رنگ هستند كه علاوه بر چاپ همزمان CMYK ميتوانند چاپ پنجمين رنگ (مانند نقره اي يا طلايي يا رنگ هاي ساختني) و يا چاپ ورني را انجام دهند. طراحي و چاپ کاتالوگ

تكنولوژي چاپ افست داراي پيچيدگي هاي فراوان است. در اين تكنولوژي به ازاي چاپ هر رنگ بر روي كاغذ از سه استوانه رنگي اصلي استفاده مي‌شود. به دور غلتك اول صفحه اي فلزي از جنس آلومينيوم است كه زينک نام دارد. اين صفحه ي فلزي قبلاً در مرحله ي ليتوگرافي ساخته مي شد. در ليتو گرافي فايل چاپي به چهار رنگ چاپي آن (CMYK) تقسيم شده و زينک مربوط به هر رنگ توليد مي شود. جنس سطح زينك مركب را به خود جذب نمي كند اما آب را جذب مي کند. بخش پليمري زينک مركب را جذب كرده و آب را جذب نمي كند. دو غلتک كوچك با غلتك اصلي زينك در تماس هستند . يكي از آنها مرتبط با مخزن آب است و ديگري با مخزن مركب در ارتباط است. غلتك زينك با توجه به نقوشي كه با مواد پليمري بر سطح زينک مشخص شده مركب را از غلتك مي گيرد. سپس رنگ جذب شده را به غلتك لاستيکي زيرين انتقال مي دهد. اين غلتك بر روي کاغذ غلتيده و مرکب را بر سطح کاغذ پخش مي کند. غلتك پاييني عمل فشردن غلتک لاستيکي به کاغذ را ايفا مي کند.
منبع: اشل پرينت 

خدمات شیشه و آینه
خدمات دکوراسیون