کارت ویزیت و ویژگیهای آن

کارت ويزيت، اولين و مهمترين ابزاري است که هر کسب و کاري براي خود تهيه مي کند. در واقع طيف وسيعي از فروشگاه ها از اين وسيله استفاده مي کنند. از بزرگترين شرکت هاي بين المللي گرفته تا کوچک ترين کسب هاي سيار حتماً از کارت ويزيت استفاده مي کنند.
در کارت ويزيت مهمترين راه هاي ارتباطي مشتريان با صاحب کارت درج شده است. يک کارت ويزيت خوب مي تواند نمايانگر شخصيت کاري شما در نزد مشتريانتان باشد. کارت ويزيت را مي توان علاوه بر ارائه به مشتريان، ضميمه کاتالوگ ها و بروشورها، داخل پاکت هاي نامه، داخل بسته هاي محصول و يا نايلون کالاها قرار داد تا اثربخشي آن دوچندان شود. طراحي و چاپ کاتالوگ

انواع کارت ويزيت
????-??-??/0 ديدگاه /در مقالات, مقالات گرافيک و چاپ /توسط مدير سايت
کارت ويزيت انواع و اقسام مختلفي دارد که مي توان بر اساس سليقه و نوع کار، بهترين آن را انتخاب نمود. شايد بيشترين کارت ويزيتي که بشناسيم کارت ويزيت سلفون براق و يا لمينت باشد. اما بايد دانست که کارت ويزيت هاي بيشتري در بازار موجود است.
اصولاً کارت ويزيت ها بر اساس اندازه، نوع جنس کاغذ و يا نوع سلفون دسته بندي مي شود. بهتر است قبل از معرفي انواع کارت ويزيت ، مبحثي را در خصوص سه پارامتر بالا توضيح دهيم.

بر اساس اندازه
کارت ويزيت هاي معمولي در بازار معمولاً در اندازه ??? × ??? سانتيمتر چاپ مي شوند. همچنين کارت ويزيت معروف به لمينت در اندازه بزرگتر از کارت ويزيت معمولي و به اندازه ??? × ??? يا ? × ? چاپ مي شود.

نوع سلفون
بر روي کارت ويزيت چاپ شده توسط دستگاه هاي مخصوصي سلفوني نازک کشيده مي شود. هدف از کشيدن سلفون، جذاب کردن کارت ويزيت و استحکام بخشيدن و تداوم بيشتر کارت ويزيت است. سلفون ها انواع مختلفي دارند.
سلفون براق، سلفون مات، سلفون طرح چرم، سلفون مخمل و …

نوع کاغذ
کارت ويزيت ها نيز بر اساس جنس کاغذ و يا مقواي ساخته شده نامگذاري مي شوند. مانند کتان که نوعي کاغذ بافت دار و راه راه است.